
BYĆ CZY MIEĆ
Im więcej w nas lęku, tym bardziej potrzebujemy oceniać innych. Im więcej w nas miłości, tym bardziej potrzebujemy innych ludzi rozumieć. Nie oznacza to usprawiedliwiania

Im więcej w nas lęku, tym bardziej potrzebujemy oceniać innych. Im więcej w nas miłości, tym bardziej potrzebujemy innych ludzi rozumieć. Nie oznacza to usprawiedliwiania

Zarówno emocje, jaki i umysł są naszymi narzędziami. Mogą one zostać mimowolnie zaprogramowane tak, żeby działać przeciwko nam, ale możemy też nauczyć się zarządzać nimi

Pierwsza refleksja związana z dzisiejszym tematem przyszła do mnie w związku z Plebiscytem Hipokrates, o którym pisałam na Fb. O ile gest zgłoszenia mojej kandydatury

Nie myśl o słoniu. Obrazek słonia staje Ci przed oczami. Jeszcze raz. NIE myśl o słoniu, z całej siły NIE myśl o słoniu. Udało się?

Wyobraźmy sobie, że przy urodzeniu dostajemy czarodziejską różdżkę bez instrukcji obsługi. Wiemy, że ma moc, bo czasem przypadkowo machniemy nią tak, że tworzymy coś wyjątkowego.

Dziecko czuje się bezpieczne wtedy, kiedy ma oparcie w rodzicach – kiedy to oni decydują, wspierają i wyznaczają granice dla jego ciekawości poznawczej czy testowania

W naszej rzeczywistości wyjątkowo cenimy jedną część człowieka: intelekt. Nie można zaprzeczyć, że intelekt jest potrzebny do świadomego zarządzania swoim życiem i rozwojem. Problem w

Boli nas to, co robimy wbrew swojej naturze. Najcześciej nie to CO robimy, tylko JAK – z jakiej intencji, DLACZEGO. Boli każda zależność, satysfakcjonuje wolność.

Każdy dziecięcy lęk zapisuje się w umyśle pod postacią jakiegoś przekonania na temat miłości, każde silne lub powtarzające się doświadczenie pod postacią przekonań o naturze

Jest taki dowcip o człowieku od lat codziennie modlącym się „Panie Boże, daj mi wygrać na loterii” tak żarliwie, że w końcu Bóg się odzywa:

Zaprogramowanie oznacza automatyczne przejęcie przekonań rodziców czy opiekunów przez dziecko, począwszy od obrazu siebie, poprzez kwestie relacji z innymi ludźmi, do przekonań o zasadach rządzących

Różnice między kobietami a mężczyznami są oczywiste, a zarazem względne. Nawet fizycznie. Na ogół mężczyzna jest wyższy od kobiety, więcej waży, jest silniejszy. Największy, najsilniejszy