PARTNERSKA PODRÓŻ

Najzdrowszą, najbardziej rozwijającą i satysfakcjonującą, a zarazem najtrudniejszą relacją między osobami dorosłymi jest partnerstwo, czyli traktowanie siebie nawzajem równorzędnie we wszystkich obszarach. Wbrew pozorom większość związków opiera się na dopasowaniu zachowań uległych i zachowań dominujących na zmianę w różnych obszarach i konfiguracjach.

Odkrywanie swojego prawdziwego ja jest ograniczone tylko kwestią perspektywy. Dopóki mamy tylko własną, trudno jest zdecydować co widzimy, a co nam się wydaje. Trudno jest też zobaczyć prawdę, kiedy dostajemy drugi punkt widzenia, ale bez wsparcia i życzliwości, bo wyzwolone w ten sposób emocje zaciemniają wtedy nasz własny punkt widzenia.

Jednak jeśli ma się partnera do tej podróży, obie strony mają dwie perspektywy i optymalne warunki do znalezienia prawdy. Wtedy taka podróż nie ma limitów.